środa, 10 kwietnia 2019

Ile kofeiny posiada yerba mate? - yerba mate kofeina

Yerba mate kofeina

Ile kofeiny posiada yerba mate - jest to bardzo często zadawane pytanie. A jak jest w rzeczywistości, ile tak właściwie kofeiny ta yerba ma?
W tym tekście chciałbym maksymalnie to określić by nie było już żadnych niedomówień i tym podobnych zapytań słanych do nas w komentarzach.


Kofeina

Kofeina to związek zbadany w XIX wieku i do dziś ludzkość jest wręcz od niej uzależniona, trzeba przyznać że kofeina to najpopularniejszy psychotrop. A do tego w pełni legalny haha. Kofeina zawarta w yerba mate wpływa na nas w taki sposób, że nie odczuwamy zmęczenia - ona nas nie pobudza, po prostu ogłupia nasz mózg i wydaje mu się że nie jest pobudzony.

Ile kofeiny jest w yerba mate

Yerba mate a kofeina, hmmm. Bardzo ciężko to dokładnie określić ponieważ posiadamy bardzo dużo gatunków, rodzajów yerby a na dodatek każdy sposób parzenia yerba mate, daje inne efety jeżeli chodzi o kofeinę. Najwięcej kofeiny jest w yerba mate despalada, tam zdecydowanie znajdziemy największą ilość kofeiny. Jednak duża ilość także jest w Brazylijskich chimarrao, być może nawet więcej jednak ciężko stwierdzić.

W tradycyjnej yerba mate znajdziemy około 340 do 400 mg kofeiny na jeden litr napoju. To dużo? I tak i nie. Pamiętajmy, że z każdym zalaniem yerba mate będzie coraz słabsza przez co jest ona o wiele zdrowsza od kawy, czy energetyków gdyż nie występują w naszym organizmie nagłe skoki jeżeli chodzi o bicie serca.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz